Laseroterapia w dermatologii

Zastosowanie lasera w dermatologii

Dodaj komentarz

Lasery różnego rodzaju są w dzisiejszych czasach stosowane podczas wielu zabiegów w medycynie. Lasery wykorzystywane w medycynie można podzielić na dwa rodzaje: wysokoenergetyczne i niskoenergetyczne. Pierwsze są stosowane w celu destrukcji lub usuwania tkanek. Lasery niskoenergetyczne wykorzystywane są w rehabilitacji powiązanej z wieloma dziedzinami medycyny. Lasery znalazły swoje stałe miejsce w dermatologi. W poniższej części artykułu dowiesz się o kilku z wielu zastosowań laserów w dermatologi. 

Aleploteczki - najciekawsze informacje z kraju i ze świata

Blog jako kopalnia wiedzy

Dodaj komentarz

Parę lat temu obserwowaliśmy swego rodzaju 'bum blogowy'. Blogowanie było niezwykle modne- część użytkowników traktowała blogi jako osobiste pamiętniki, część jako miejsce do podzielenia się swoimi opiniami bądź jako sposób do zaprezentowania swojego hobby. Jak teraz wygląda sytuacja blogów w dobie mediów społecznościowych? 

Laser frakcyjny co2 - Klinika Genesis

Jak poradzić sobie z rozstępami?

1 komentarz

Rozstępy to nic innego niż linijne zmiany, które w dużym stopniu przypominają blizny. Powodem pojawiania się ich na naszym ciele jest osłabienie włókien kolagenu i elastyny, do którego dochodzi z różnych przyczyn. Warto też dodać, że mogą pojawiać się one dosłownie wszędzie. Na przykład na brzuchu, udach, rękach i nogach. Powinniśmy też wiedzieć, że na rozstępy narażone najbardziej są osoby otyłe, nastolatkowie oraz kobiety będące w ciąży. Bardzo ważnym czynnikiem, który powoduje powstawanie zmian zwyrodnieniowych w obrębie włókien kolagenowych, jest długotrwałe rozciąganie skóry, które spowodowane jest zwiększaniem masy naszego ciała.

Botoks - wszystko o czym warto wiedzieć

1 komentarz

Botoks jest niezwykle popularny w obecnie dalej rozwijającym się świecie medycyny estetycznej. Wykonano nad nim wiele badań, mimo to wciąż budzi pełne kontrowersje - w większości przypadków zupełnie bez powodów. Wyróżnia się szybkim, niemal natychmiastowym działaniem.