Kupno od dewelopera - to się opłaca

Dodaj komentarz

Kupno nieruchomości, zarówno mieszkania, domu czy segmentu, stawia nas przed wyborem pomiędzy rynkiem wtórnym, a pierwotnym. Każdy z nich ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników i każdy ma również swoje wady, jak i zalety. 

Dlaczego warto kupować mieszkanie od dewelopera?

Pierwszym z argumentów przemawiającym na korzyść rynku pierwotnego jest fakt, że wybór ofert jest bardzo duży. Rynek deweloperski w Polsce bardzo się rozwija, inwestycji powstaje coraz więcej. Oferowane mieszkania są bardzo różne - cenowo, rozkładowo czy metrażowo. Oferta deweloperów takich jak np. Deweloper Amaro Zielona Góra, jest skierowana do każdego, zarówno osób, które szukają swoje pierwszego mieszkania, jak i rodzin z dziećmi, czy osób, które chcą zainwestować swoje pieniądze, lub kupić mieszkanie pod wynajem. Możliwości jest wiele, a oferta mieszkań od deweloperów jest bardzo szeroka. 

Brak PCC i prowizji. W przypadku kupna nieruchomości z rynku pierwotnego możesz odliczyć sobie koszty związane z podatkiem PCC. Pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze, które możesz przeznaczyć na np. wykończenie nowo nabytej nieruchomości. Tak więc zobacz co w aktualnościach na stronach deweloperów, znajdź coś dla siebie i zaoszczędź. Kupując u dewelopera nie płacisz też prowizji, która w przypadku rynku wtórnego często jest pobierana przez agentów nieruchomości. To kolejne zaoszczędzone kwoty, zazwyczaj liczone w tysiącach. 

Możliwość samodzielnego wykończenia mieszkania od zera. Zazwyczaj kupując mieszkanie z drugiej ręki jest ono wykończone. Zapewne nie każdy jego element nam się podoba i chcielibyśmy coś w nim zmienić, lub w ogóle nadaje się ono do generalnego remontu. Mieszkanie z rynku pierwotnego ma tę przewagę, że to my decydujemy, jak finalnie będzie ono wyglądać i urządzamy je zgodnie z naszym gustem. Jest dużo firm wykończeniowych, które oferują usługi właśnie z zakresu wykończenia nieruchomości w stanie deweloperskim, z których pomocy warto skorzystać. 

Kolejnym atutem rynku pierwotnego jest to, że w nabywanej przez nas nieruchomości nikt wcześniej nie mieszkał. W momencie zakupu stajemy się jej pierwszymi właścicielami. Nie jesteśmy więc narażeni na różne przykre sytuacje, które mogą pojawić się we wcześniej używanej nieruchomości. 

Wzrost wartości mieszkania. Kupując nieruchomość na rynku pierwotnym, z reguły jej cena jest niższa niż cena nieruchomości na rynku wtórnym. Gdy za parę lat będziemy chcieć sprzedać mieszkania, jego wartość rynkowa będzie wyższa, a nam zapewne uda się zarobić. 

Nowoczesność - nie mowa tutaj tylko o nowoczesnym budownictwie, ale także o rozwiązaniach, które coraz więcej deweloperów wprowadza do sprzedawanych nieruchomości. To między innymi pakiety smart house, które pomogą nam inteligentnie sterować mieszkaniem, ale również ekologiczne rozwiązania. Można więc wywnioskować, że zakup nieruchomości od dewelopera to świetna inwestycja w przyszłość. Nie czekaj i skontaktuj się z deweloperem już dziś https://amarodeweloper.pl/kontakt/, dowiedz się wszystkiego i zainwestuj w nową nieruchomość, to naprawdę się opłaca. 

Jesteś na etapie poszukiwania własnego mieszkania? Zapoznaj się z ofertami z rynku pierwotnego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.