Botoks - wszystko o czym warto wiedzieć
Botoks jest niezwykle popularny w obecnie dalej rozwijającym się świecie medycyny estetycznej. Wykonano nad nim wiele badań, mimo to wciąż budzi pełne kontrowersje - w większości przypadków zupełnie bez powodów. Wyróżnia się szybkim, niemal natychmiastowym działaniem.
Czym jest botoks?
Botoks możemy inaczej nazwać toksyną botulinową. Jest to substancja wytwarzana całkowicie naturalnie przez bakterie z grupy clostridium botulinum. Znany jest głownie ze swoich właściwości w walce zarówno z pierwszymi oznakami starzenia, jak i tymi głębszymi zmarszczkami - sprawiając, iż te są bardziej płytkie.
Zastosowanie i działanie botoksu
Botoks wstrzykuje się bezpośrednio w obszary twarzy, na których występują zmarszczki mimiczne. Najczęściej botoks stosuje się w miejsce występowania zmarszczek na czole lub między brwiami (lwie zmarszczki), wokół oczu (kurze łapki) oraz te pionowe, wokół ust. Większość kobiet najczęściej decyduje się na botoks na zmarszczki czoła i pod oczy. Podczas aplikacji botoksu dochodzi do częściowego paraliżu mięśnia twarzy, przez co skóra nie marszczy się pomimo nawet najbardziej ekspresywnej mimiki. Skóra staje się wygładzona, a osoba poddana takiemu zabiegowi wygląda dużo młodziej już niedługo po nim, średnio po upłynięciu okresu 10 dni. Kiedyś decydowano się na tzw. "botoks prewencyjny" - wstrzykiwały go sobie młodsze osoby, na których skórze nie występowały jeszcze zmarszczki, aby zminimalizować i opóźnić ryzyko pojawienia się ich w przyszłości.
Cena
Cena wstrzyknięcia botoksu zależy od wielu czynników - przede wszystkim miejsca, na które decydujemy się przyjąć zastrzyk. Szczegółowe informacje o zabiegach wstrzykiwania botoksu możemy znaleźć na wielu stronach internetowych, prowadzonych przez ekspertów w tej dziedzinie. Biorąc pod uwagę wszystkie gabinety, najtaniej mogą wynieść nas "kurze łapki", w granicach od 350 do 500 złotych. Najdroższy rejon to szyja - cenowo wybić się może nawet do 1000 złotych.
Wady i przeciwskazania do botoksu
Botoks, jak wiele innych rozwiązań ma także swoje wady. Poza efektem "maski", jedną z głównych wad jest spłycenie się warstwy skóry i pogorszenie się jej jakości - w szczególności gdy mamy do czynienia z przypadkiem dłuższego stosowania (wystarczy poddawać się zabiegowi dwa razy do roku przez okres kilku lat). Nasza skóra może okazać się cieńsza i mniej elastyczna, co uwydatnia widoczność wszelkich naczyń krwionośnych i prowadzi do większej widoczności pajączków. Warto pamiętać, aby o wszelkie rodzaju wątpliwości wypytać osobę odpowiedzialną na przeprowadzenie zabiegu. Szczegółowy wywiad, a czasami seria badań może zapewnić nam bezpieczeństwo i zapobiec ewentualnym objawom niepożądanym. Na botoks nie powinny decydować się kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz osoby z widocznym zapaleniem skóry i innymi problemami skórnymi, np. trądzikiem.
Przede wszystkim należy pamiętać o zdrowym rozsądku i stosować botoks jako dodatek do rutyny pielęgnacyjnej skóry, która powinna być najbardziej istotna. Delikatne zmiany i poprawki nie wyrządzą krzywdy nam i naszej skórze, o ile nie będziemy nadużywać zalet zabiegu z użyciem botoksu.
lub dodaj komentarz jako gość
Najpopularniejsze wpisy:
-
Czym są systemy ERP?
-
Zawód prywatnego detektywa - kto nim może zostać, jak wygląda ich praca?
-
Jak wziąć ślub bez księdza - ślub humanistyczny
-
Zdrowie jamy ustnej a zdrowie ogólne: zaskakujące powiązania!
-
Ile zapłacisz za nowoczesne obrączki ślubne? Sprawdź ceny w 2023 roku!
Najnowsze wpisy:
-
Na czym polega pozycjonowanie i dlaczego jest tak ważne?
-
Czy ogrzewanie klimatyzatorem w zimie jest opłacalne?
-
Jakie korzyści przynosi fizjoterapia w wodzie?
-
Czy warto zainwestować w klimatyzację w 2024 roku?
-
Jak wziąć ślub bez księdza - ślub humanistyczny
Najnowsze komentarze:




