Botoks - wszystko o czym warto wiedzieć

1 komentarz

Botoks jest niezwykle popularny w obecnie dalej rozwijającym się świecie medycyny estetycznej. Wykonano nad nim wiele badań, mimo to wciąż budzi pełne kontrowersje - w większości przypadków zupełnie bez powodów. Wyróżnia się szybkim, niemal natychmiastowym działaniem.

Czym jest botoks?

Botoks możemy inaczej nazwać toksyną botulinową. Jest to substancja wytwarzana całkowicie naturalnie przez bakterie z grupy clostridium botulinumZnany jest głownie ze swoich właściwości w walce zarówno z pierwszymi oznakami starzenia, jak i tymi głębszymi zmarszczkami - sprawiając, iż te są bardziej płytkie. 

Zastosowanie i działanie botoksu

Botoks wstrzykuje się bezpośrednio w obszary twarzy, na których występują zmarszczki mimiczne. Najczęściej botoks stosuje się w miejsce występowania zmarszczek na czole lub między brwiami (lwie zmarszczki), wokół oczu (kurze łapki) oraz te pionowe, wokół ust. Większość kobiet najczęściej decyduje się na botoks na zmarszczki czoła i pod oczy. Podczas aplikacji botoksu dochodzi do częściowego paraliżu mięśnia twarzy, przez co skóra nie marszczy się pomimo nawet najbardziej ekspresywnej mimiki. Skóra staje się wygładzona, a osoba poddana takiemu zabiegowi wygląda dużo młodziej już niedługo po nim, średnio po upłynięciu okresu 10 dni. Kiedyś decydowano się na tzw. "botoks prewencyjny" - wstrzykiwały go sobie młodsze osoby, na których skórze nie występowały jeszcze zmarszczki, aby zminimalizować i opóźnić ryzyko pojawienia się ich w przyszłości.

Cena

Cena wstrzyknięcia botoksu zależy od wielu czynników - przede wszystkim miejsca, na które decydujemy się przyjąć zastrzyk. Jednym z najbardziej polecanych gabinetów, w którym możemy wykonać botoks, jest Derm-Estetyka, który znajduje się na ul. Stefana Batorego 7/35 w Gdyni (tel: 500430484). Szczegółowe informacje o zabiegach wykonywanych w tym gabinecie można znaleźć na stronie derm-estetyka.pl lub  pod wskazanym numerem telefonu. Biorąc pod uwagę wszystkie gabinety, najtaniej mogą wynieść nas "kurze łapki", w granicach od 350 do 500 złotych. Najdroższy rejon to szyja - cenowo wybić się może nawet do 1000 złotych. 

Wady i przeciwskazania do botoksu

Botoks, jak wiele innych rozwiązań ma także swoje wady. Poza efektem "maski", jedną z głównych wad jest spłycenie się warstwy skóry i pogorszenie się jej jakości - w szczególności gdy mamy do czynienia z przypadkiem dłuższego stosowania (wystarczy poddawać się zabiegowi dwa razy do roku przez okres kilku lat). Nasza skóra może okazać się cieńsza i mniej elastyczna, co uwydatnia widoczność wszelkich naczyń krwionośnych i prowadzi do większej widoczności pajączków. Warto pamiętać, aby o wszelkie rodzaju wątpliwości wypytać osobę odpowiedzialną na przeprowadzenie zabiegu. Szczegółowy wywiad, a czasami seria badań może zapewnić nam bezpieczeństwo i zapobiec ewentualnym objawom niepożądanym. Na botoks nie powinny decydować się kobiety w ciąży lub karmiące piersią oraz osoby z widocznym zapaleniem skóry i innymi problemami skórnymi, np. trądzikiem.

Przede wszystkim należy pamiętać o zdrowym rozsądku i stosować botoks jako dodatek do rutyny pielęgnacyjnej skóry, która powinna być najbardziej istotna. Delikatne zmiany i poprawki nie wyrządzą krzywdy nam i naszej skórze, o ile nie będziemy nadużywać zalet zabiegu z użyciem botoksu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Maria · 5 miesięcy temu
    Fantastycznie, już marzę o botoksie😍. Zrobię sobie usta będzie efekt WOW  😚