Skip to main content

Ile zapłacisz za nowoczesne obrączki ślubne? Sprawdź ceny w 2023 roku!

Zakup obrączek ślubnych to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoi przed narzeczonymi, przygotowującymi się do wstąpienia w związek małżeński. Taką symboliczną biżuterię wręczamy sobie niezależnie od tego, czy decydujemy się na tradycyjną ceremonię w świątyni, czy też na niekonwencjonalny ślub cywilny w plenerze. Jeśli właśnie zastanawiasz się, ile kosztują obrączki ślubne w 2023 r., znamy odpowiedź na Twoje pytanie!

Gdzie można kupić nowoczesne obrączki ślubne w Krakowie?

Od czego zależy cena obrączek ślubnych?

Zakup obrączek ślubnych nie jest łatwym zadaniem. Nic dziwnego, bowiem dobre salony jubilerskie oferują swoim klientom całą gamę różnorodnych produktów, zachwycających bogatymi zdobieniami, estetyką wykonania i troską o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół. Po przejściu na stronę Nowoczesne obrączki ślubne — Lodzinscy.eu zobaczysz wachlarz możliwości, jeśli chodzi o wybór nowoczesnych obrączek. Ich cena uwarunkowana będzie m.in. materiałem, z którego zostały wykonane, ale również wysokością próby, rozmiarem, wagą, zdobieniami w postaci kamieni szlachetnych, a ostatecznie nawet renomą zakładu jubilerskiego, w którym zakupiona zostanie biżuteria.

W jaki sposób styl obrączek warunkuje ich cenę?

Styl wybranych obrączek to jeden z czynników, który będzie w istotny sposób warunkował ich ostateczną cenę. W tym kontekście warto wspomnieć przede wszystkim o:

  • ilości zdobień – im efektywniejszy model wybierzemy, tym więcej będziemy musieli za niego zapłacić,
  • połączeniu różnych kolorów kruszców – nowoczesne modele wielokolorowe będą znacznie droższe od tradycyjnych obrączek, wykonanych z żółtego złota,
  • rodzaju kamienia ozdobnego – zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem będzie diament, z kolei znacznie mniej zapłacimy za obrączki, ozdobione cyrkonią,
  • indywidualnym grawerze, który powoduje wzrost cen w salonach, niemających w swojej ofercie darmowej usługi grawerowania.

Warto podkreślić jednocześnie, że szeroka oferta obrączek likwiduje konieczność wyboru tradycyjnych rozwiązań. To właśnie dlatego diamenty coraz częściej zastępowane są przez szmaragdy i rubiny, a srebrne lub tytanowe obrączki z pewnością nie powodują już takiego zdziwienia, jak jeszcze kilka lat wcześniej.

Nowoczesne obrączki ślubne w salonie jubilerskim w Krakowie

Które obrączki ślubne będą najtańsze, a które najdroższe?

Wyjątkowe i estetyczne obrączki ślubne nie muszą kosztować sporo. Dlatego też warto określić swoje możliwości finansowe, jeszcze przed odwiedzinami w salonie jubilerskim, co znacznie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Standardowe płaskie lub półokrągłe obrączki to wydatek rzędu 1000-1500 zł. Za dodatkowe zdobienia trzeba będzie dopłacić już ok. 800 zł. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem będą natomiast obrączki srebrne, których koszt waha się już w granicach kilkuset złotych.

Znacznie drożej zapłacimy natomiast za niestandardowe rozwiązania. Wśród nich warto wymienić obrączki, wykonane z różowego złota, których cena waha się w granicach 2000 do nawet 3500 zł. Zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem będą natomiast obrączki platynowe. Za takie możemy zapłacić nawet ponad 10000, zwłaszcza jeśli wybierzemy modele, bogato zdobione kamieniami szlachetnymi.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Kiedy decydujemy się kupować biżuterię, warto polować na okazje cenowe. Teraz u znanego krakowskiego jubilera ...
Aż do tej pory żyłem w nieświadomości, że korekta i redakcja tekstu to dwie różne ...
Bardzo przydatny wpis! Teraz już wiem, na czym polega zabieg blefaroplastyki. Od jakiegoś czasu zastanawiam ...
Bardzo ciekawy i pouczający wpis. Nie zdawałem sobie sprawy, że drewno może być tak pasjonujące. ...
Zawsze zastanawiałam się, jak sprawdzić, czy moja biżuteria to prawdziwe złoto. Ta metoda z magnesem ...