Jak poradzić sobie z rozstępami?

Dodaj komentarz

Rozstępy to nic innego niż linijne zmiany, które w dużym stopniu przypominają blizny. Powodem pojawiania się ich na naszym ciele jest osłabienie włókien kolagenu i elastyny, do którego dochodzi z różnych przyczyn. Warto też dodać, że mogą pojawiać się one dosłownie wszędzie. Na przykład na brzuchu, udach, rękach i nogach. Powinniśmy też wiedzieć, że na rozstępy narażone najbardziej są osoby otyłe, nastolatkowie oraz kobiety będące w ciąży. Bardzo ważnym czynnikiem, który powoduje powstawanie zmian zwyrodnieniowych w obrębie włókien kolagenowych, jest długotrwałe rozciąganie skóry, które spowodowane jest zwiększaniem masy naszego ciała.

Laseroterapia - Klinika Genesis

 

Najskuteczniejsza i zarazem najlepsza metoda na usuwanie rozstępów.

Jest na prawdę wiele metod, dzięki którym jesteśmy w stanie pozbyć się naszych rozstępów. Możemy usunąć je za pomocą dermabrazji czy też domowych sposobów. W grę wchodzi również peeling chemiczny i mezoterapia kwasem hialuronowym. Te metody są dobre, ale niestety zajmują dużo czasu oraz nie zawsze w 100% skuteczne. Najskuteczniejszą metodą w walce ze takimi zmianami skórnymi będzie laserowe usuwanie rozstępów przy pomocy lasera frakcyjnego CO2. Jest to zabieg, który polega na usuwaniu naszych niedoskonałości za pomocą odpowiedniego lasera. Jest to bardzo nowoczesna i skuteczna metoda, która pozwala na pobudzenie głębokich warstw skóry i jej regenerację. Warto dodać, że dzięki tej operacji jesteśmy w stanie bardzo szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Metoda z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest nie tylko skuteczna, ale też bezbolesna, a skóra goi się dość szybko. Powinniśmy też wiedzieć, że zabieg może być powielany, a jego efekty są trwałe.

Korzyści, które niesie za sobą używanie lasera frakcyjnego CO2.

Przede wszystkim możemy, liczyć na usunięcie przebarwień bądź blizn oraz ujędrnienie skóry. Kolejną zaletą jest ujednolicenie kolorytu i struktury skóry. Po zabiegu możemy także cieszyć się efektem odmłodzenia i liftingu swojej skóry. Zabieg usuwania rozstępów przy pomocy lasera wykonywany jest w takim miejscu jak klinka medycyny estetycznej Genesis, gdzie realizowane są nowoczesne zabiegi chirurgii medycyny estetycznej. Warto dodać, że usuwanie rozstępów zapewnia efekt widoczny już po pierwszym zabiegu. Kolejną ważną zaletą jest cena i czas wykonywania zabiegu. 

Co można zrobić, żeby nie doprowadzić do powstania rozstępów?

Przede wszystkim powinniśmy powoli zwiększać naszą masę ciała, ponieważ nasz skóra też potrzebuje odpoczynku. Warto dostarczać do naszego organizmu witaminy i minerały, nie tylko pomagają one zapobiegać powstawaniu powstawanie zmian zwyrodnieniowych, ale też dają nam możliwość polepszenia pracy naszego organizmu. Kolejną ważną kwestią jest dobór aktywności fizycznej do naszego całodziennego planu. Warto też dodać, że nie mają to być wyczerpujące treningi interwałowe oraz ćwiczenia z ciężkimi obciążeniami. 

 

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.