Skip to main content

Komu jest potrzebny system ERP i gdzie się sprawdzi?

2 koment.

System ERP to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na poprawę jakości funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jego meritum stanowi system aplikacji, łączących się w jedną bazę danych. Do tego typu rozwiązań przekonują się coraz częściej właściciele firm, zainteresowani zwiększeniem ich funkcjonalności.


Gdzie najlepiej sprawdzi się system ERP?

System ERP to system informatyczny, składający się ze współpracujących ze sobą podsystemów, umożliwiających np. zarządzenie relacjami z poszczególnymi klientami czy też zarządzanie zasobami ludzkimi i finansowymi. Pozwala on na uporządkowanie przebiegu wszystkich procesów, jakie zachodzą w firmie czy przedsiębiorstwie oraz sprawowanie zaawansowanej kontroli nad nimi. To idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie zarządzanie opiera się na wsparciu informatycznym. Co ważne, istnieje możliwość wyboru modułów, które – dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa – będą najlepiej wspierać jego rozwój.

Jak dopasować system ERP do potrzeb przedsiębiorstwa?

Wybierając system ERP trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę jego funkcjonalność. Ważne są również indywidualne potrzeby, do których dopasować można spersonalizowane rozwiązania. Co ważne, bardzo często istnieje możliwość wyboru tylko tych modułów, które można wykorzystać w aktualnym rozwoju firmy. Wraz z jej dalszym rozwojem, możliwa jest rozbudowa systemu. Takie możliwości stwarza np. ODL Sp. z o.o. z siedzibą się przy ul. Cokołowej 41 w Warszawie (tel.22 664 08 47). Rozważając wprowadzenie systemu ERP do swjej firmy czy przedsiębiorstwa należy wiedzieć, że oferowana cena na ogół nie jest stała. Zależy ona od modelu ale również od profilu i spersonalizowanych potrzeb. Niemniej jednak zawsze warto pozyskać informacje, za co konkretnie płacimy i dlaczego cena jest właśnie taka. W skład ostatecznego kosztu wejdą na pewno również koszty licencji, infrastruktury oraz wdrożenia do serwisu.

Czy systemy ERP mogą być dedykowane poszczególnym branżom?

Oczywiście, że tak. Poszczególne funkcjonalności mogą być dedykowane różnym branżom. I tak Streamsoft Verto świetnie sprawdzi się w branży retail i e-commerce, a Stremsoft Prestige bywa wykorzystywany najczęściej w handlu, produkcji i usługach.

ERP w logistyce

Sprawne zarządzanie procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie generuje mnóstwo korzyści. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj zdecydowanie racjonalizacja kosztów. Dzięki systemom ERP możliwe jest obsługiwanie całości procesów w jednym narzędziu. To z kolei umożliwia np. zwiększenie terminowości wysyłek i sprawowani kontroli nad wszystkimi procesami, prowadzącymi do ostatecznych rezultatów. To właśnie szybka i efektywna obsługa stanowi bowiem podstawę działania przedsiębiorstwa, o którego sukcesie świadczy grono lojalnych klientów, zadowolonych  z obsługi na najwyższym poziomie. System ERP sprawdza się również w branży e-commerce. Ułatwia on automatyzację zatowarowania oraz replenishment.

Jak sfinansować zakup systemu ERP?

W tym celu warto śledzić dotacje unijne, gdyż adekwatne dofinansowania są dostępne stosunkowo często.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Sylwia · 1 lat temu
    Pani Agnieszko, bardzo ciekawy artykuł! Na pewno będę częściej odwiedzać Pani stronę! 👍
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Dominik · 10 miesięcy temu
    Myślę, że taki system przydałby się w mojej firmie. Muszę to przemyśleć, ale po przeczytaniu wpisu brzmi to bardzo zachęcająco. Prześlę link do wspólnika, może akurat również przypadnie mu do gustu. Myślę, że zaoszczędzilibyśmy dużo czasu.😎👍