Skip to main content

Obrączka idealna - dowiedz się jak wybrać perfekcyjne obrączki ślubne

1 komentarz

Wybór odpowiednich obrączek ślubnych to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą podjąć przyszli małżonkowie. Obrączki to nie tylko ozdoba, ale również symbol miłości. Czym należy się kierować przy wyborze obrączek? Na co szczególnie należy zwrócić uwagę? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Od czego zacząć wybór obrączek ślubnych?

Wybór obrączek to jedna z pierwszych, ważnych decyzji, jakie musi podjąć wspólnie przyszła para młoda. Obrączka ślubna to biżuteria symbolizująca miłość, a z drugiej strony jest elementem, który będzie noszony codziennie. W natłoku przedślubnych przygotowań wybór obrączek odkładany jest często na sam koniec. Warto jednak wcześniej zastanowić się nad tym, jak mają one wyglądać, z jakiego kruszcu powinny być wykonane, czy jaki mają mieć rozmiar.

Jakie rodzaje obrączek mamy do wyboru?

Pierwszym i często najważniejszym krokiem, przy wyborze obrączek ślubnych jest wybór ich stylu. Na stronie "Obrączki ślubne Kraków - salon jubilerski Łodziński CH Serenada" znajdziemy szeroki wybór ich różnych rodzajów. Aby wybrać spośród nich odpowiednią obrączkę, musimy odpowiedzieć sobie na pytania: jaki styl preferujemy, co nosimy na co dzień, czy obrączka ma pasować do pozostałej biżuterii, czy jednak ma się wyróżniać? Czy obrączka partnera ma być kopią mojej obrączki? Odpowiedzi na te pytania, znacznie zawężają skalę naszych poszukiwań.

W zależności od gustu przyszłej pary młodej mogą oni zdecydować się na obrączki minimalistyczne, proste, klasyczne lub zupełnie nietypowe. Zaletami obrączek minimalistycznych są przede wszystkim funkcjonalność oraz prostota. Cechuje je brak zdobień, prosta forma, dzięki czemu są ponadczasowe i pasują do wszystkiego. Komponują się z każdą stylizacją. 

Klastyczne obrączki ślubne zazwyczaj mają prostą, minimalistyczną formę, ale często są zdobione kamieniami. Obrączki klasyczne są doskonałe dla par, które chcą, aby oba egzemplarze były wykonane w takim samym stylu. Kobieta może wybrać model ozdobiony kamieniem lub cyrkonią, a mężczyzna model bez zdobień. 

Trzecią kategorią są obrączki nietypowe. Są to często artystyczne obrączki, wyróżniające się formą i barwą. Są oryginalne i często odróżniają się od tradycyjnych modeli kolorem: są czarne, grafitowe. Mogą się różnić również kształtem. Takie obrączki mogą łączyć w sobie różne kolory i materiały.

Złote obrączki ślubne, srebrne, a może platynowe? 

Gdy uda nam się już wybrać styl obrączek, kolejnym krokiem jest wybór kruszcu, z jakiego mają być one wykonane. Złoto wybierane jest najczęściej. Jest niezwykle elegancje, a przy okazji bardzo trwałe. Obrączki wykonuje się najczęściej w próbie 0,585. Mamy do wyboru złoto klasyczne lub białe złoto. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również obrączki platynowe. Jest to metal szlachetny. Jej kolor jest zbliżony do srebra. Masa właściwa platyny jest wyższa niż masa złota. Przekłada się to na jej cenę: obrączki platynowe będą dużo droższe od złotych. Wszystko zależy zatem od osobistych preferencji oraz od budżetu.

Jak wybrać rozmiar obrączek?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar obrączek, najlepiej dokonać pomiaru w profesjonalnym salonie jubilerskim lub skorzystać z poradnika na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-rozmiar-obraczki-poznaj-liste-rzeczy-o-ktorych-warto-pamietac, gdzie przedstawiono, jak dobrać rozmiar pierścionka bez wychodzenia z domu. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kryteria, możemy mieć pewność, że zakup obrączek ślubnych będzie odpowiednio przemyślany. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Natalia · 11 miesięcy temu
    Nie tak dawno wybieraliśmy obrączki ślubne i korzystaliśmy właśnie z tego poradnika. Wybór okazał się być idealny! Postawiliśmy na klasykę — złote obrączki ślubne ze skromnym grawerem. Dziękujemy bardzo za pomoc 😍