Skip to main content

Kiedy warto zdecydować się na lifting powiek?

Dodaj komentarz

Lifting powiek rozwiązuje problem opadającej powieki, pozwalając jednocześnie przywrócić naszej twarzy naturalny, zdrowy wygląd. Jednak również i wskazania medyczne mogą stanowić podstawę do tego rodzaju ingerencji chirurgicznej. Kiedy warto się na nią zdecydować i czy opadającej powiece można zapobiegać?

Plastyka powiek Gdańsk, Gdynia - dr Anna Jurska Jaśko

Kiedy przeprowadza się lifting powiek?

Lifting powiek na ogół przeprowadzany jest ze względów estetycznych i dotyczy górnych powiek. To właśnie ich opadanie sprawia, że nasza twarz wygląda na starszą i zmęczoną, a jej wyraz przypomina smutek lub zagniewanie. Jednak ingerencja chirurgiczna może dotyczyć również dolnych powiek, których walory obniżane są przez nieestetyczne worki pod oczami. Po przejściu na stronę jednego z gabinetów medycyny estetycznych możemy zapoznać się specjalistami w dziedzinie plastyki powiek, jedną z nich jest dr Anna Jurska Jaśko , która posiada bogate doświadczenie zawodowe w wykonywaniu zabiegów plastyki powiek – zarówno górnych, jak i dolnych. To właśnie z umiejętności takich osób warto korzystać, by móc cieszyć się zdrowym i znacznie młodszym wyrazem twarzy, pozbywając się jednocześnie ewentualnych dolegliwości, związanych z opadającą powieką.

Jakie są medyczne wskazania do zabiegu?

Opadające powieki mogą nie tylko wpływać na estetykę naszej twarzy, ale również być źródłem wielu trudności. Wśród nich wymienia się:

  • zawężenie pola widzenia,
  • łzawienie oczu,
  • znaczne zmniejszenie ostrości wzroku,
  • trudności w zamykaniu oka,
  • podwójne widzenie.

Takie trudności mogą prowadzić do kolejnych problemów, jak chociażby bóle głowy, karku i szyi, wynikające m.in. z przyjmowania nienaturalnej pozycji, by poprawić pole widzenia. Co ważne, medyczne wskazania stanowią podstawę kwalifikacji do zabiegu, refundowanego przez NFZ. Potencjalnych pacjentów odstrasza jednak często czas oczekiwania nie tylko na pomoc lekarza, ale również i na samą konsultację ze specjalistą.

Korekta powiek górnych w klinice Derm-Estetyka

Jakie efekty przynosi lifting powiek?

Efekty zabiegu, jakim jest lifting powiek, sprowadzają się przede wszystkim do usunięcia nadmiaru skóry z tego obszaru, co będzie skutkowało m.in. znaczącym odmłodzeniem okolic oczu oraz redukcją nieestetycznych cieni i worków pod oczami. Dzięki ingerencji lekarza medycyny estetycznej, nasza twarz sprawia wrażenie wypoczętej i zdrowej, a poprawa pola widzenia i ostrości wzroku znacząco wpływa na jakość codziennego funkcjonowania. Takie efekty widoczne są na ogół już niespełna miesiąc po zabiegu, choć na ostateczne jego rezultaty należy poczekać jeszcze kilka tygodni.

Czy opadającej powiece można zapobiegać?

O ile biegu czasu nie można zatrzymać, o tyle warto zadbać o narząd wzroku, by maksymalnie przedłużyć jego pełną sprawność. Tym bardziej że zapobieganie problemom, jakie niesie ze sobą opadająca powieka, nie wymaga wielu wyrzeczeń. Wśród najważniejszych zasad wymienia się tutaj przede wszystkim regularne nawadnianie organizmu, właściwy demakijaż oraz ochronę wrażliwych okolic oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Nie bez znaczenia pozostaje również zdrowy, odpowiednio długi sen oraz powstrzymanie się zarówno od korzystania z wyrobów tytoniowych, jak i przebywania w zadymionych pomieszczeniach.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.